14.11.2021 o godzinie 23.59 zakończył się 4 Bieg Niepodległości w Islandii!

Biegacze w całym kraju uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Między 11 listopada, a 14 listopada w 4 Biegu Niepodległosci wzięło udział 115 uczestników, w tym mieszkańcy Ólafsviku, Reydarfjordur, Hveragerdi, Hvollsvollur, Reykjanesbaer, Grindaviku, Obszaru Stołecznego.

Wydarzenie zwieńczył bieg ze startu wspólnego. Start oraz metę zaplanowano przy Bakari Hverafold w dzielnicy Reykjaviku: Grafarvogur.uczestnicy okrążali zatokę oddzielającą Grafarvogur od Arbaer i do pokonania mieli jedno, lub 3 kółka wokół akwenu. Pogoda, jak to w Islandii: promienie słońca przerywałna zmianę: opad gradu, następnie eszczu, by z powrotem zaświeciło słońce. Biegacze byli tym faktem niezrażeni i w szybkim tempieprzemierzali kolejne metry trasy. Ostatnie 300 metrów przed metą to spory podbieg, który mocno dawał się we znaki uczestnikom, ale zarazem urozmaicił drogę, czyniac trasę nieco wymagającą, zwłaszcza dla okazjonalnych biegaczy.

Humory na starcie, w trakcie biegu oraz na mecie wszystkim dopisywały. Ambasador RP w Islandii Gerard Pokruszyński każdemu uczestnikowi wręczał medal za ukończenie biegu, a przy biurze zawodów na każdego czekały kawa, herata, izotoniki, wody i świeże, pyszne pączki z Bakari Hverafold.

Pragniemy podziękować wszystkim za udział w kolejnym już Biegu Niepodległosci w Islandii. Współorganizatorom i partnerom medialnym za swój wkład i zaangażowanie w to jakże ważne dla nas - Polaków wydarzenie. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do naszej galerii, którą można znaleźć w menu głównym naszej strony